شهادت حضرت جواد الائمه(ع) تسليت و تعزيت باد
شهادت حضرت جواد الائمه(ع) تسليت و تعزيت باد
معرفي انتشارات جديد مرکز
معرفي انتشارات جديد مرکز
معرفي انتشارات جديد مرکز
معرفي انتشارات جديد مرکز
فراخوانی مقاله و اولویت های پژوهشی
فراخوانی مقاله و اولویت های پژوهشی
سخن موسس فقید
سخن موسس فقید

آخرین اخبار سایت

مجموعه مباحث اخلاقی

مجموعه مباحث اخلاقی
 • همایش ها و نشست های علمی
 • یک کتاب یک نگاه
 • مجله فقه و اجتهاد
 • طرح های پژوهشی
 • احکام و حقوق کودکان در اسلام

  در این طرح پژوهشی مباحث زیر مورد بررسی قرار گرفته است و در یک مجموعه 8 جلدی تحت عنوان «احکام الاطفال و ادلتها» به چاپ رسیده است:
  1: وظایف والدین در قبال فرزند قبل از ازدواج و در ایام بارداری و بعد از ولادت و در ایام حضانت.
  2: نفقه اطفال و ولایت بر طفل.
  3: ولایت بر طفل و نکاح صغیره، ولایت جد و وصی و موارد جواز تصریف اولیاء.
  4: تعیین نسب اطفال و احکام لقیط و متولد به تلقیح مصنوعی و مباحث تربیتی مربوط به کودک.
  5: طهرات مرتبط با کودک، عبادات صبی و صلوة صبی.
  6: صوم کودک و اعتکاف، زکات و خمس اموال کودک، حج و جهاد و امر به معروف و نهی از منکر.
  7: تصرفات و بیع کودک، رهن، محجوریت و تمییز، بلوغ و رشد صبی، ضمان، کفاله، حواله، صلح، شرکت و مضاربه، مزارعه، ودیعه، عاریه، اجاره، وکالت، وقف، وصیت کودک و وصیت به کودک، نکاح صبی

تازه های نشر

 
 
  قضایای حقیقه و خارجیه - بخش بندی قضایای شرعی بر دو گونه ی حقیقیه و خارجیه، نخستین بار توسط شیخ انصاری وارد علم اصول فقه گردیده و از سوی محقق نائینی و شاگردانش مورد توجه قرار گرفته است. هر یک از این دو گزاره، هم به لحاظ منطقی و هم به لحاظ استنباطی، آثار و لوازم متمایزی دارند؛ از این رو شناخت درست و تطبیق به جای آن دو، نقش غیر قابل انکاری در استنباط احکام شرعی، اعتقادی، تفسیری و حتی سیاسی داشته و در عیین نوع نظام معرفتی در اصول فقه و به تبع آن در فقه تاثیر گذار می باشند. کتاب حاضر در پی بازنمود قضایای حقیقیه و خارجیه، پیدایش این دو عنوان در منطقه و چگونگی ورود آن در اصول فقه و ثمرات عدیده مرتب بر این طبقه بندی از قضایا است.
 
 
 
 
  بحوث في المهدوية - مجموعة مقالات ومحاضرات الاستاذ المحقّق الفقيه المدقّق سماحة آية الله الحاج الشيخ محمّد جواد الفاضل اللنکراني(دامت برکاته)
 
 
 
 
  بازپژوهى تحريف ناپذيرى قرآن -
 
 
 
 
  بازپژوهي آيات معاد - توجه به تفسیر قرآن کریم، این کتاب حیات بخش آسمانی و الهام گرفتن از آن برای همه مطلوب و برای اینجانب از آمال دیرین بود، تصمیم گرفتم یک روز در هفته را به تفسیر کلام الله مجید بپردازم و به جهت اهمیت بحث معاد در میان مباحث کلامی و اعتقادی، این بحث برگزیده و به صورت تفسیر موضوعی، به شیوه اجتهادی و اصولی با تکیه بر کلام حاملان اصلی وحی؛ ائمه معصومین به آیات معاد اختصاص دادم . در اهمیت این بحث همین بس که به گفته برخی از اندیشمندان، ربع قرآن به تصریح یا تلویح درباره زندگی جهان آخرت است. در این کتاب، بخشی از این آیات مورد بحث قرار گرفته و از خداوند متعال توفیق ادامه و تکمیل آن را مسالت دارم.
 
 

 

 

گالری تصاویر